TILLÆG TIL CORONAVIRUS

Til alle jer der læser dette, del, spred det gerne

Siden vi besluttede at lukke klubben, i første omgang til efter påske, er der jo sket en udvikling af spredning af virusen og af de forholdsregler regeringen startede ud med og som vi skal forholde os til.

Jeg kan have mine tvivl om vi må samles mere end 10 personer også efter påske og går der 2-3-4 uger mere, er vores medlemmer begyndt at fade ud på grund af  foråret, haver mv., så måske ender det med, den tvungne lukning strækker sig til  ferieperioden.

Dermed giver det ingen mening i vi starter før til august, altså normal ferieopstart, efter min mening.

Dette er er endnu ingen bestyrelsesbeslutning, men alene for at forberede jer medlemmer på, det evt. kan blive sådan. De beslutninger som vil blive taget, vil blive annonceret her og på facebook, så derfor må alle gerne benytte alle muligheder for at videregive disse tanker.

10-pers. grænsen har jo også sat en stopper for generalforsamlingen, et forhold jeg har talt med kommunen om og som er indforstået med den først holdes efter ferien. Regnskabet er færdiglavet af revisor, men skal selvfølgelig godkendes.

Jeg går ud fra i ved det er mig,  Poul som skriver her på hjemmesiden, så ved i hvem i skal skyde på. Det skal tilføjes, at tingene er vendt  med nogle af bestyrelsen og Frank, med venklig hilsen og

PAS PÅ JER SELV!

Del:

Flere nyheder

Generalforsamling 2024

Så er generalforsamlingen overstået og her er et kort reff. Samlingen forløb i god ro og orden, der var mødt 25 medlemmer, der blev budt

Generalforsamling

Dato: Tirsdag den 16. april 2024 kl. 13.00 Dagsordnen: På valg: Indkomne forslag skal være formanden i hænde senest 8 dage før generalforsamlingenHusk medlemskort!

Kan i huske ?

Nu er foråret kommet, i hvert fald på kalenderen, men billedet minder